ورود به حوله ارس
جهت هرگونه مشاوره در خدمت شما هستیم. تلفن: ۰۹۱۲-۱۳۳۱۰۴۴  
حوله ارس
ورود به حوله ارس
سبد خرید 0
برای شروع خرید به صفحه فروشگاه مراجعه کنید
صفحه اصلی
بهترین فاصله زمانی برای شستشوی حوله‌ها چقدر است؟

بهترین فاصله زمانی برای شستشوی حوله‌ها چقدر است؟

30 تیر 1401

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که حوله‌ها هر چند وقت یک بار نیاز به شستشو دارند؟ به هر حال حوله‌ها نیز مانند تمام وسایلی که ما روزانه مورد استفاده قرار می‌دهیم در معرض آلودگی دارند. به همین دلیل منطقی است که هر چند وقت یک بار نیاز به شستشو پیدا کنند.

از طرفی حوله‌ها بیشتر با رطوبت در تماس هستند. به همین دلیل بیشتر احتمال دارد به مکانی برای رشد و تکثیر قارچ‌ها تبدیل شوند. از این رو رعایت نظافت آنها بیش از پیش اهمیت پیدا می‌کند. زیرا حوله‌ها به صورت مستقیم با پوست بدن ما در تماس هستند و در صورت عدم رعایت نظافت، ممکن است ما را به بیماری‌های پوستی دچار کنند.

تمامی این موارد نشان می‌دهند که رعایت نظافت حوله‌ها تا چه اندازه اهمیت دارد و نمی‌توان نسبت به آن بی‌تفاوت بود. از این رو همه ما باید با فواصل زمانی شستشوی حوله‌ها آشنا باشیم و براساس آن حوله‌های خود را بشوییم.

چرا شستشوی منظم حوله‌ها ضروری است؟

حوله‌ها جزء منسوجات پنبه‌ایی و الیاف طبیعی هستند، به همین دلیل میکروب‌‎ها و باکتری‌ها به راحتی می‌توانند در آنها تکثیر شوند. به علاوه باکتری‌ها در محیط‌های مرطوب، راحت‌تر و سریع‌تر تکثیر می‌شوند. این اتفاق به دلایل مختلف، سلامت و زیبایی شما را تهدید می‌کند. به عنوان مثال به حوله دست و صورت خود فکر کنید که بعد از پاک کردن آرایش از آن استفاده می‌کنید. در این حالت اگر صورت خود را به صورت کامل از مواد آرایشی پاک نکرده باشید، بقایای مواد آرایشی روی پوست شما در داخل حوله نفوذ می‌‎کنند. در این صورت اگر حوله را بدون شستشو دوباره مورد استفاده قرار دهید، باعث ایجاد آکنه می‌شود.

به علاوه، در هنگام استفاده از حوله‌ها توجه داشته باشید که آنها جزء وسایل شخصی هستند. از این رو برای جلوگیری از شیوع یا گسترش بیماری‌های پوستی، نباید هرگز از یک حوله به صورت مشترک استفاده شود. زیرا اگر فرد مبتلا به بیماری‌های قارچی یا ویروسی باشد، به راحتی این بیماری‌ها را از طریق حوله مشترک به دیگران انتقال می‌دهد.

از آنجایی که حوله‌ها مستقیماً با پوست بدن در تماس هستند، خطر آلودگی را به شدت افزایش می‌دهند. از این رو تنها راهکار مقابله با این عوارض، شستشوی مکرر حوله‌ها است. به علاوه هر کدام از افراد خانواده باید حوله شخصی جداگانه‌ایی داشته باشند و براساس دستورالعمل زیر، آنها را مرتباً مورد شستشو قرار دهند.

فاصله زمانی مناسب برای شستشوی انواع مختلف حوله‌ها

همان طور که می‌دانید همه ما روزانه از حوله‌های مختلفی استفاده می‌کنیم. حوله حمام، حوله صورت، حوله دستی، حوله استخری و ... تنها تعدادی از حوله‌هایی هستند که ممکن است ما در طول روز از آنها استفاده کنیم. فاصله زمانی مناسب برای شستشوی حوله‌ها بسته به نوع حوله و کاربرد آن ممکن است متفاوت باشد.

حوله حمام

حوله حمام یا حوله تن پوش معمولاً ضخیم‌تر و بزرگتر از انواع دیگر حوله است و به همین دلیل بیشتر آب را به خود جذب می‌کند. از طرفی حوله حمام در هنگام استفاده بیشتر خیس می‌شود، به همین دلیل باید بعد از هر بار استفاده کاملاً خشک شود. از این رو باید حوله‌ حمام را بعد از هر بار استفاده در معرض هوای آزاد قرار دهید، در غیر این صورت به مکانی مناسب برای رشد قارچ‌ها و کپک‌ها تبدیل می‌شود و خیلی زود بو می‌گیرد.

در حالت کلی توصیه می‌شود حوله حمام را بعد از 3 تا 4 بار استفاده مورد شستشو قرار دهید. اما اگر شما به ورزش منظم عادت دارید و یا به دلیل شرایط سخت شغلی هر روز به حمام می‌روید، شستشوی بیشتر و مکرر حوله حمام اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. در صورت ابتلا به بیماری‌های پوستی نیز سعی کنید، حوله حمام خود را بعد از هر بار استفاده مورد شستشو قرار دهید، این کار به روند درمان بیماری شما بسیار کمک می‌کند.

حوله حمام یا حوله پالتویی باید با آب داغ و حتی‌الامکان شوینده فاقد مواد معطر شسته شود. زیرا مواد معطر غالباً محرک پوست هستند و بیماری‌های پوستی را بدتر می‌کنند. اگر بعد از شستشو و حتی استفاده از مواد سفیدکننده، بوی بد حوله و لکه‌های آن از بین نرفت، به احتمال زیاد زمان خرید حوله جدید فرا رسیده است.

حوله استخری

اگر به ورزش‌های آبی و رفتن به استخر علاقه دارید، به احتمال زیاد دوست دارید بدانید که حوله استخری خود را باید هر چند وقت یک بار بشویید. پاسخ این است: حوله استخری باید بعد از هر بار استفاده مورد شستشو قرار بگیرد.

جنس و ماهیت حوله استخری فرقی با سایر انواع حوله ندارد و همانند آنها از الیاف طبیعی عمدتاً پنبه‌ایی ساخته می‌شود. اما حوله استخری بیشتر در معرض آلودگی‌ها و قارچ‌ها قرار دارد، به همین دلیل بیش از سایر انواع حوله به شستشو نیاز دارد. زیرا حوله استخری برخلاف حوله حمام در محیط عمومی استخرها مورد استفاده قرار می‌گیرد و به همین دلیل احتمال آلودگی آن به مراتب بیشتر است.

اگر امکان شستشوی مکرر حوله استخری برای شما فراهم نیست، بعد از هر بار استفاده باید آن را ساعت‌ها در معرض نور آفتاب قرار دهید تا هم کاملاً خشک شود و هم قارچ‌ها و میکروب‌های آن از بین بروند. عدم رعایت این اصل ساده ممکن است شما را درگیر بیماری‌های پوستی بغرنج ‌کند.

حوله کودک

کودکان مانند بزرگسالان سیستم ایمنی قوی ندارند و خیلی راحت ممکن است به بیماری‌های قارچی و پوستی مبتلا شوند. به همین دلیل شستشوی منظم حوله کودک اهمیتی دوچندان دارد. هر کودک باید حداقل 3 تا 4 عدد حوله مختلف داشته باشد و هر کدام از آنها بعد از 3 تا 4 بار استفاده به شستشو نیاز دارند. این بدان معنی است که اگر عادت دارید کودک خود را هر روز بشویید، باید حداقل هفته‌ایی دو بار، حوله‌های او را بشویید. اما اگر در منطقه‌ایی مرطوب زندگی می‎‌کنید، حوله کودک شما بیشتر نیاز به شستشو دارد.

به علاوه باید بعد از هر بار استفاده، حوله کودک را کاملاً خشک کنید. برای خشک کردن حوله کودک، باید آن را حتماً روی یک میله یا طناب به گونه‌ایی آویزان کنید که به صورت یکنواخت خشک شود، در غیر این صورت ممکن است برخی از قسمت‌های آن به مکان مناسبی برای رشد قارچ‌ها و میکروب‌ها تبدیل شوند.

اگر کودک شما دچار اگزما است، قبل از استفاده باید مطمئن شوید که حوله کاملاً خشک است، در غیر این صورت رطوبت حوله باعث تشدید بیماری می‌شود.

حوله باشگاه (ورزش)

حوله باشگاه همان حوله‌ایی است که شما در حین ورزش از آن برای خشک کردن عرق سر و صورت و بدن خود استفاده می‌کنید. از آنجایی که معمولاً وسایل ورزشی باشگاه‌ها کثیف و آلوده هستند و افراد مختلفی از آنها استفاده می‌کنند، بهتر است حوله باشگاه را بعد از هر بار استفاده بشویید.

حوله صورت

حوله صورت حوله‌ایی است که ما برای خشک کردن صورت خود بعد از شستشو مورد استفاده قرار می‌دهیم. همان طور که گفتیم، اگر حوله صورت آلوده باشد، احتمال اینکه باعث ایجاد آکنه شود بسیار زیاد است. به همین دلیل نظافت حوله صورت بیشتر از سایر انواع حوله اهمیت دارد. از این رو توصیه می‌شود که حوله صورت خود را یک روز در میان بشویید. اگر این کار برای شما سخت است، می‌توانید چند عدد حوله تهیه کنید و در نهایت همه را در پایان هفته با هم بشویید.

حوله آشپزخانه

حوله آشپزخانه جزء پرکاربردترین اقلام آشپزخانه است که به کرات در طول روز مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ضمن از آنجایی که حوله آشپزخانه با آلودگی‌های مختلف غذایی و محیطی در تماس است، ممکن است به راحتی به مکانی برای رشد و تکثیر باکتری‌ها تبدیل شود. به همین دلیل باید حوله آشپزخانه به صورت مکرر بعد از استفاده مورد شستشو قرار بگیرد.

حوله دستی

حوله دستی همان حوله‌ایی است که شما بعد از شستن دست‌ها یا خیس شدن آنها، از آن برای خشک کردن دست‌های خود استفاده می‎‌کنید. احتمالاً ممکن است با خود فکر کنید که من بعد از شستن دست‌هایم از حوله دستی استفاده می‌کنم، پس چه نیازی به شستشوی مکرر آن است؟

حتی اگر شما بعد از شستشوی دست‌ها از حوله دستی استفاده کنید، باز هم ممکن است آلوده شود. از طرفی چون حوله دستی اکثر اوقات مرطوب است، باز هم محل مناسبی برای رشد قارچ‌ها، کپک‌ها و باکتری‌ها است. به همین دلیل توصیه می‌شود حوله‌های دستی خود را هر هفته بشویید.

نکات مهم در شستشوی حوله

چنانچه در هنگام شستشوی انواع مختلف حوله نکات زیر را مدنظر قرار دهید، حوله شما کاملاً از آلودگی‌ها پاک شده و مانند روز اول می‌شود.

  • در حالت کلی برای شستشوی حوله‌ها نیازی به سفیدکننده نیست، مگر اینکه حوله‌های شما لکه‌دار شده باشند.

  • حتی‌الامکان از مواد شوینده فاقد مواد معطر و محرک برای شستشوی حوله‌ها استفاده کنید.

  • در هنگام شستشوی حوله با مواد شوینده، از دستورالعمل‌های روی جعبه آنها پیروی کنید تا مواد شوینده بیشترین اثربخشی را داشته باشند.

  • در هنگام شستشوی حوله با ماشین لباسشویی، یک فنجان سرکه سفید تقطیری را به آن اضافه کنید تا تمام قارچ‌ها و آلودگی‌ها کاملاً از بین بروند.

  • ماشین لباسشویی خود را هر چند وقت یک بار ضدعفونی کنید تا مانع از آلودگی حوله‌ها در هنگام شستشوی آنها شوید.

  • هرگز ماشین لباسشویی را در هنگام شستشوی حوله‌ها کاملاً پر نکنید. زیرا در این صورت حوله‌ها آن گونه که باید و شاید تمیز نمی‌شوند.

  • اگر به بیماری اگزما مبتلا هستید، بعد از هر بار استفاده از حوله آن را بشویید تا از تحریک بیشتر پوست خود جلوگیری کنید.

سخن آخر

در این مطلب از سایت حوله ارس به فواصل زمانی مناسب برای شستشوی حوله‌ها پرداختیم. همان طور که مشاهده کردید فواصل زمانی لازم برای شستشوی انواع مختلف حوله متفاوت است. توجه به این فواصل زمانی و رعایت نکات مهم در هنگام شستشوی حوله‌ها، سلامت پوست بدن شما را تا حد زیادی تضمین می‌کند و در صورت ابتلا به بیماری‌های پوستی، کمک شایانی به روند درمان بیماری می‌کند.

کلمات کلیدی: حوله، حوله تبلیغاتی، حوله سازمانی، تولید حوله، ثبت سفارش حوله تبلیغاتی، حوله هديه، حوله کودک، حوله پالتویی، تولید حوله با نخ رینگ، تولید حوله با نخ اوپن، گلدوزی روی حوله، گلدوزی لوگو روی حوله، چاپ روی حوله، فروشگاه حوله، تولیدی حوله، خرید حوله، فروش حوله، حوله تن پوش، حوله حمام، حوله استخری، کارگاه تولید حوله.

منابعhuffpost robesnmore mycarolinalife parentalquestions express

©2022 Arastowel
Designed by S.nasirzadeh /Developed By A.Aharian